Pohybové hry, ktoré sa dajú hrať aj v obývačke

Hra biela, modra, červená

Deti sa musia postaviť do radu, môžu sa pridať aj rodičia. Jeden člen rodiny vždy musí zostať oproti nim a viesť hru. Na slovo "biela" musia všetci urobiť krok vľavo, keď sa povie "modrá" všetci musia urobiť krok doprava. Pri slove "červená" sa musia všetci otočiť. Pohyby na tieto slová si môžete aj vymyslieť. Na začiatku ich môžete niekoľkokrát ukázať, a potom sa pripojiť k deťom do radu. Slová však treba stále hovoriť v rôznom poradí, aby sa deti museli sústrediť na to, čo hovoríte a aký pohyb majú vykonať. Kto sa trikrát pomýli, vypadáva.

Skákanie škôlky

Skákanie škôlky je starou dobrou obľúbenou hrou, ktorú poznáte zo svojho detstva určite aj vy, rodičia. Z papierovej maliarskej lepiacej pásky si môžete urobiť škôlku teraz aj doma na koberci alebo na parketách. Políčka by mali mať ideálne veľkosť približne 35 x 35 cm.

 

Hra sochári

Pustí sa nejaká pesnička a všetci musia tancovať, jeden musí mať na starosti hudbu, aby ju mohol hocikedy stopnúť. Keď sa hudba zastaví, tak musia všetci zostať ako socha, nemôžu sa hýbať. Pokračuje sa opäť, až keď hudba začne hrať.

 

Hra lov na skaldačky lega

 Rozdeľte papier na 4 farby identicky s farbami skladačiek lega. Rozmiestnite po dome napríklad 5 skladačiek z každej farby, teda 5 žltých, 5 modrých, 5 zelených a 5 červených. Skryte tieto skladačky buď v jednej miestnosti alebo určitej časti domu tak, aby ich deti dokázali reálne nájsť. Každému dieťaťu prideľte jeho farbu skladačiek, ktorú musí nájsť. Nastavte si stopky a vyhráva ten, kto prvý nájde všetky skladačky svojej farby a položí ich na farebný papier.

Zverejnené Oznamy | 22.01.2021